CO JE KANBAN JUST-IN-TIME A KANBAN SERVIS? Jedná se o systém boxů umístěných přímo na vybraném pracovišti. Tyto boxy jsou z naší strany průběžně doplňovány, tudíž odpadává nutnost objednávání. Každý zákazník specifikuje své požadavky a dále není nutné se o cokoliv starat. Základním rysem JUST-IN-TIME = JIT („právě včas“), je výrazné snížení zásob v celém výrobním systému. Všechen materiál je k dispozici na místě, určený ihned k odběru. Na další část
 
Systém jeden boxRegál s boxy nainstalovaný u zákazníka. Dovoz zboží k zákazníkovi v originálním balení výrobce. Na místě se doplní zásoba do boxů. Doporučujeme na pracoviště nebo skladu, kde není pravidelná sériová výroba, ale zaměření zákazníka je na určitou výrobní oblast. Z tohoto důvodu je zajištěn dostatek základního spojovacího materiálu, který se na jednotlivých výrobcích opakuje.
Systém dva boxyRegál s boxy nainstalovaný u zákazníka. Pro stejný druh vždy dva boxy za sebou s pohotovostní zásobou. Je-li spotřebován materiál v předním boxu, pracovník tento box vyjme a ze zadní pozice přesune druhý box na pozici přední. S prázdným boxem provede opak. V dohodnutých časových intervalech, které si určí zákazník, dodavatel pravidelně doplňuje prázdné boxy dle systému 1. Doporučujeme na pracoviště se sériovou výrobou při dvousměnném provozu. Systém eliminuje výpadek výroby z důvodu nedostatku spojovacího materiálu.
 
Systém tří boxůRegál s boxy nainstalovaný u zákazníka. Pro stejný druh zboží vždy tři boxy. Dva boxy jsou umístěny přímo na pracovišti stejným způsobem jako u systému dvou boxů. Třetí box je vždy v plném stavu ve skladu dodavatele pro případ okamžité výměny za prázdný u zákazníka. Doporučujeme na pracoviště s intenzivní sériovou výrobou při dvousměnném i nepřetržitém provozu výroby. Systém zaručuje pravidelný a nepřetržitý přísun montážního spojovacího materiálu a současně je schopen pokrýt nárust výroby a její výkyvy dle konkrétní výrobní situace ze skladu dodavatele.
Systém, přímo na určené pracovištěNa jednotlivých montážních pracovištích jsou umístěny boxy dle konkrétní potřeby každého jednotlivého pracoviště. Spojovací materiál je doplňován přímo ze zásob zákazníka anebo na základě požadavku přímo servisní organizací na jednotlivé pracoviště. Tento systém se osvědčil současně s kombinací „Systém jeden box“, z jehož pohotovostních zásob jsou jednotlivé pracoviště průběžně doplňovány. Doporučujeme na pracoviště s kusovou, případně drobnou sériovou výrobou, kde každý pracovník má určené montážní místo. Tento systém je možné využít i v různých servisních organizacích poskytujících servis a údržbu různého strojního zařízení, případně jeho repase na domovském pracovišti.
Systém montážní příslušenstvíPřipravíme a dodáme Vám celé sady / balíky se spojovacím materiálem a dalšími drobnými díly (specifikovanými dle dohody), pro montáž, případně pro kompletaci Vašich výrobků, přímo na místě, tj. na jednotlivých výrobních a montážních provozech. Balení zboží se určuje a řídí plně a dle požadavku zákazníka. Je tedy možné použití různého obalového materiálu, pro přípravu a vychystání sad / balíků, jako je kartonová krabice, zavaření do folie, polyetylenové sáčky se „zipem“ i bez, s potiskem a bez potisku, blistry, plastové boxy, bedny apod.
Systém balíčky dle kusovníkuTento systém v některých funkčních částech „kopíruje“ systém dle bodu 5. Rozdíl je v individuelní přesné realizaci tvorby „příbalové sady“ dle kusovníku pro jednotlivý výrobek. Tato příbalová sada je vkládána při konečné výrobní fázi, tj.balení a expedice výrobků, do obalu k samotnému výrobku. Tento materiál následně slouží ke konečnému sestavení finálního výrobku na místě určení, tzn. u konečného uživatele.